شرایط و قوانین استفاده از خدمات بزرگترین سامانه حمل و نقل اوبر

 • اصطلاحات بکار رفته در قوانین و مقررات دارای معانی زیر است:
  1) اوبر: سرویسی است که شرکت بافت پایدار شهر به شماره ثبت 32596 و شناسه ملی 10861365528 به منظور تسهیل حمل و نقل مسافر ارائه نموده و با شرایط زیر خدمت رسانی میکند: لذا این شرایط بعنوان یک قرارداد الزام آور بر روابط بین کاربران و شرکت حاکم خواهد بود و مطالعه دقیق این شروط پیش از استفاده از اوبر لازم و ضروری است .
  2) اوبری : اشخاص حقیقی یا حقوقی که تحت هر عنوان با مجموعه اوبر همکاری میکنند.
  3) شرکت: ارائه دهندۀ سرویس اوبر.
  4) مسافر: افرادی که در برنامۀ مسافر اوبر به منظور ارسال درخواست سفر ثبت‌نام کرده‌اند.
  5) راننده: افرادی که در برنامۀ رانندۀ اوبر به منظور دریافت درخواست سفر و ارائه سرویس حمل و نقل ثبت‌نام کرده‌اند.
  6) کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به اپلیکیشن اوبر متصل و از خدمات نرم افزاری اوبر بهرمند می‌شود.
  7) کاربران: مسافران و رانندگان.
  8) حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس اوبر در نرم‌افزار اوبر ایجاد کرده‌اند.
  9) اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس اوبر دارند.
  10) اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مسافر و راننده در اختیار اوبر قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.
  11) حق مالکیت انحصاری اپلیکیشن اوبر متعلق به شرکت بافت پایدار شهر می باشد. در این خصوص لازم است تا کلیه کاربران مسافر ، قبل از آغاز استفاده از نرم افزار قوانین و دستورالعمل های ذیل را به دقت مطالعه و با قبول مفاد آن اقدام به ثبت نام در اپلیکیشن اوبر نمایند.
  12) ارسال کد تائید ثبت نام برای کاربران مسافر ، به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل بوده و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید. همچنین ممکن است شرکت در هر زمان ، نسبت به تغییر شرایط استفاده از نرم افزار اوبر (شرایط عضویت- هزینه سفرها و ..) اقدام نماید لذا کلیه کاربران مسافر ، رضایت خود را با تغییرات آتی اعلام می نمایند.
  مشروح قوانین و مقررات:
  13) کاربر با ثبت نام در اوبر می‌پذیرد که قوانین و مقررات اوبر را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. لذا هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص بلا اعتبار خواهد بود. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از اوبر به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
  14) با عنایت به این که مسافران از طریق نرم افزارهای اوبر به کاربر معرفی می گردند، کاربر متعهد است از هر دریافتی خود از مسافران (کرایه سفر)، درصدی را به عنوان “حق استفاده و بهره برداری از نرم افزارهای اوبر” به شرکت بپردازد. میزان این درصد را شرکت راساً تعیین میکند.
  15) قرارداد حاضر، از تاریخ ورود به نرم افزار به مدت یک سال معتبر و لازم الاجراست و پس از آن، به طور خودکار به صورت سالانه تمدید خواهد شد مگر این که شرکت مایل به ادامه همکاری با کاربر نباشد که در این صورت حساب کاربری راننده توسط شرکت مسدود خواهد شد و این امر به منزله مخالفت با تمدید قرارداد و در نتیجه پایان رابطه قراردادی فی مابین خواهد بود.
  16) کاربر موظف است تصویر کارت ، سند مالکیت خودرو، کارت ملی، گواهی نامه، معاینه فنی و بیمه نامه خود را در اختیار شرکت قرار دهد.
  17) كاربر به هيچ عنوان حق گرفتن گواهي براي اشتغال در كار شركت اعم از گواهي اشتغال ، تعهد حقوقي ندارد و همچنين بايد تاييد كند هيچ رابطه كاري و استخدامي باشرکت ندارد و فقط نامبرده از خدماتي كه از طريق نرم افزار براي معرفي كاربر مسافر براي اسان شدن سفر ارائه مي شود استفاده میکند.
  18) برای استفاده از اوبر لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در اوبر بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد شرایط قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اوبر کنند. برای استفاده از اوبر کاربر باید نام، نام خانوادگی، شهر و شماره همراه خود را در نرم‌افزار اوبر ثبت کند.
  19) کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس اوبر وارد کند.
  20) هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مسافر در اوبر داشته باشد.
  21) کاربر موظف است نرم افزار اوبر را تنها در خودروی صدرالذکر که در سیستم نرم افزارهای اوبر به نام کاربر ثبت شده است به کار گرفته، از خودروی دیگری برای ارائه خدمات به مسافر استفاده ننماید. در صورت تخلف از مفاد این بند، نامبرده مکلف است مبلغ صد میلیون ریال به عنوان وجه التزام ناشی از عدم انجام تعهد در حق شرکت کارسازی نماید.
  22) کاربر متعهد است پس از پذیرش درخواست مسافر، شخصاً در محل حاضر و از اعزام افراد دیگر به جای خود، اجتناب نماید. در صورت تخلف از مفاد این بند، نامبرده مکلف به پرداخت صد میلیون ریال خسارت عدم انجام تعهد خواهد بود.
  23) مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در اوبر یا سایر خدمات مربوط به اوبر انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.
  24) کاربر متعهد می گردد شماره تماس مسافرانی را که از طریق نرم افزار اوبربه وی معرفی شده اند، ذخیره نکرده، از برقراری ارتباط با ایشان اجتناب نماید. بدین لحاظ، در صورتی که کاربر با حفظ این اطلاعات یا در صورت تماس مستقیم این مسافران خارج از چارچوب اوبر ، اقدام به ارائه خدمات حمل و نقل به ایشان نماید، موظف است جریمه ای که شرکت اتخاذمی نماید را به عنوان جریمه به شرکت پرداخت نماید.
  25) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.
  26) کاربر متعهد است حق استفاده و بهره برداری از نرم افزارهای اوبر را به شرکت پرداخت نماید. در صورتی که کاربر در پرداخت حق شرکت، بیش از یک ماه تأخیر نماید، علاوه بر تکلیف به پرداخت این مبالغ، موظف به پرداخت هزینه های تحمیلی به شرکت بر اثر قصور در این موضوع خواهد بود.
  22. کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.
  27) در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.
  28) کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از اوبر از استعمال دخانیات امتناع کنند.
  29) استفاده از سرویس اوبر کاربر می‌پذیرد که از اوبر برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در خودرو همراه داشته باشد.
  30) کاربر مسافر متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از توافق بر سفر به کاربر راننده اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت کاربر راننده به نقطه مبدا، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مسافر است.
  31) کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس اوبر به صورتی که به اوبر یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.
  32) کاربر می‌پذیرد که اوبر ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.
  33) اوبر ممکن است کدها و کارت هایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با استفاده از این کارتها و یا وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه سفر کاسته یا درصدی از هزینه سفر به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به کارت هدیه یا حساب کاربر در اوبر اضافه می‌شود.
  34) کاربر موظف است پس از پذیرش درخواست سفر، ظرف زمان متعارف، در مبدأ (نشانی که در درخواست سفر ثبت شده است) حضور یابد. تخلف از این امر، شرکت را مجاز خواهد نمود ضمن دریافت هزینه سفر، خسارت ناشی از ایراد ضرر به حسن شهرت شرکت را مطالبه نماید. اخذ مبالغ موصوف، نافی حق شرکت برای فسخ قرارداد حاضر و انسداد حساب کاربری نامبرده در نرم افزاراوبرنخواهد بود. رد درخواست مسافر پس از پذیرش آن، مشمول حکم این بند خواهد بود.
  35) کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر اوبر در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه اوبر رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.
  36) کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که اوبر در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس اوبر قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
  37) کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه سفر به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که اوبر برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.
  33. کاربر می پذیرد شارژ هدیه کارت اوبر و امکان استفاده از مبلغ آن صرفا پس از تائید شرکت میسر خواهد بود.
  38) مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس اوبر به عهدۀ کاربر است.
  39) کاربر می‌پذیرد بیشترین تعداد مسافرانی که در یک خودرو می توانند سوار شوند ۴ نفر است.
  40) کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام سفر از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس اوبر، از مسافران یا رانندگان کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مسافران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین اوبر خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول سفر، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مسافران یا رانندگان در سرویس اوبر ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  41) با استفاده از سرویس اوبر کاربر می‌پذیرد که در حین سفر، اوبر را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.
  42) کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از اوبر، است.
  43) کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی اوبر را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.
  44) کاربر می‌پذیرد که اوبر خدمات حمل و نقل شهری نیست بلکه تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین مسافران و رانندگان را جهت توافق بر انجام یک سفر فراهم می‌کند. در سرویس اوبر راننده مختار است یک درخواست سفر را بپذیرد یا رد کند، همچنین مسافر مختار است پس از ارسال درخواست سفر، مشخص شدن راننده و قبل از آغاز عزیمت راننده به نقطه مبداء، سفر را انجام دهد یا خیر. لذا هر سفری که مسافر با راننده انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین راننده و مسافر در نظر گرفته شود و اوبر هیچ مسئولیتی در قبال حوادث و اتفاقات حین سفر اعم از حقوقی و کیفری ندارد.
  45) خدمات اوبر ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت اوبر کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و اوبر مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
  42. کاربر می پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که کاربر به اوبر می‌پردازد وجود ندارد.
  43. کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس از طرف اوبر مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ سرویس نمی‌تواند داشته باشد.
  46) پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط اوبر مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامۀ موبایل، پرداخت اینترنتی برای افزایش اعتبار و پرداخت نقدی به راننده.
  47) کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی‌های سرویس ارائه شده از جمله نوع سرویس، زمان سرویس، مکان سرویس (مبدا، مقصد یا مسیر سفر) یا عوامل دیگر متغیر باشد.
  48) کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ سفر را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه اوبر جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامه اوبر یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود مسافر همچنان موظف به پرداخت هزینه سفر خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی مسافر با دفتر شرکت ابر یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که مسافر به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ سفر را از اعتبار کاربر در اوبر کسر کند.
  49) کاربر می‌پذیرد هیچوقت درخواست اوبر ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس اوبر را داشته باشد. کاربر مسافر اگر پس از ارسال درخواست سفر و پذیرش درخواست توسط یک راننده، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان مبدا سفر در زمان مشخص حضور پیدا نکند و کاربر راننده اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان مبدا سفر حضور پیدا نکند شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات اوبر که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند.
  50) در صورتی که یک فرد با مشخصات هویتی معین، همزمان به عنوان” مسافر” برای یک سفر درخواست ارسال نماید و همان فرد، این درخواست را به عنوان “راننده” قبول نماید، عمل مزبور تقلب قلمداد شده و شرکت مجاز خواهد بود بنا به تشخیص خود خسارت وارده به شرکت را از متقلب مطالبه نماید.
  51) مسافر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی راننده در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر، شست و شو و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی اوبر حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب اوبر مسافر کسر یا از وی وصول کند.
  52) اوبر با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران، سلامت خودرو، زمان ارائۀ سرویس و یا کیفیت و سلامت محصولاتی که با استفاده از سرویس‌های اوبر خریداری شود ارائه دهد.
  53) اوبر تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی )اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.
  54) تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد اوبر محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.
  55) چنانچه هر یک از کاربران اوبر در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق واحدهای خدمات مشتریان ۲۴ ساعته و صدای مشتریان اوبر مطرح و اوبر پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
  56) جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات اوبر و استفاده از اپلیکیشن های مسافر و راننده، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط ااوبر در اپلیکیشن قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات اوبر آشنا شوند. همچنین همکاران ما در واحد خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.
  57) مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مسافر و راننده که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام سفر) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و اوبر هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و اوبر می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی اوبر بعمل آورد.
  56. هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار اوبر شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و اوبر حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
  58) کاربر راننده متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی استفاده کند که توسط اوبر تهیه و در اختیار او گذاشته شده است (برچسب شیشه و خوش بو کنندۀ هوا با برند اوبر) و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مسافر و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر راننده بوده و در صورت لزوم اوبر به قطع سرویس با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به اوبر خواهد بود.
  59) مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله عدم استفاده از نرم‌افزار اوبر در حین رانندگی و حفظ سلامت خودرو توسط رانندگانی که در اوبر فعالیت می‌کنند برعهدۀ کاربران راننده است.
  60) وسایلی که مسافر نباید به همراه داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو بارهای حجیم مانند بسته های بزرگ.
  61) وسایل همراه مسافر باید متناسب با فضای داخل اتاق بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.
  61. بار غیر متعارف در اتاق، باری است که مسافر نباید در اتاق همراه داشته باشد و باید حمل آن توسط صندوق خودرو انجام پذیرد از قبیل صندوق میوه، محوله تجاری و سایر محموله‌های غیر متعارف.
  62) انتقال بار و کالا بدون حضور مسافر (مالک کالا) توسط کاربر اوبر ممنوع است و کاربر حق ارسال کالا را نخواهد داشت، در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و اوبر حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.
  63) کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
  64) کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس اوبر یا سرویس های مرتبط با اوبر انجام دهد.
  65) اوبر ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش‌های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس‌های مرتبط به اوبر کاربران این حق را به اوبر می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین اوبر مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.
  68. اوبر در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (راننده یا مسافر) می‌تواند برای شرکت یا سایر مسافران یا رانندگان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس اوبر را دارد.
  66) کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به اوبر، از طریق سیستم رایانه‌ای اوبر بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.
  67) مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
  68) کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف اوبر به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
  69) کاربر با عضویت در سرویس اوبر قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه ای و الکترونیکی اعلام میکند .حل اختلاف
  قرارداد حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی حل‌وفصل خواهد.
  – قطع خدمات
  در صورت تخلف کاربران از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و قوانین و مقررات و ضوابط شرکت و شرایط این سند و هر اعمال و رفتاری که حضور یک کاربر (راننده یا سفارش دهنده) را برای شرکت، سایر کاربران و اشخاص ثالث خطرناک نماید و یا مطلوب نباشد، شرکت طبق صلاحدید و تشخیص خود نسبت به حذف دسترسی کاربر مذکور از خدمات شرکت اقدام خواهد نمود. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
  – موارد فنی
  ۹-۱- کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) اپلیکیشن اوبر شامل دیکامپایل( (Decompile) ، مهندسی معکوس( (Reverse Engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
  ۹-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از اپلیکیشن اوبر را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در اپلیکیشن اوبر یا در روش ارائۀ خدمات اپلیکیشن اوبر تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
  ۹-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
  ۹-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از اپلیکیشن اوبر انجام دهند
 • -تعهدات شركت
  -تمامي اموزش هاي لازم از نرم افزار اوبر توسط شركت به صورت رايگان به رانندگان آموزش داده خواهد شد
  -در صورتي كه مشكلي يا خرابي در نرم افزار بوجود بيايد شركت بايد براي رفع ان در كم ترين زمان اقدام نمايد
  -شرايط خاتمه قرار داد
  فسخ قرار داد :
  در صورت احراز شرايط فسخ كه در قرار داد و قانون قيد شده شركت حق دارد بدون مراجعه به مراجع قضايي براي فسخ كردن قرار داد و غير فعال كردن كاربر اقدام نمايد و كاربر ضمن پذيرفتن تصميمات شركت حق هر گونه اعتراض در اين خصوص از خود سلب كرده است.
  خاتمه مدت قرار داد :
  قرار داد بلافاصله پس از اعمال هر يك از شرايط قرار داد وآیین نامه وصلاحدید شرکت (به هر دلیل) خاتمه يافته و كاربر بايد به انجام تشريفات مربوطه از جمله تسويه خساب و پرداخت مبلغ كل به شركت ميباشد
  توافق از راه دور
  –كاربر با امضا قرار داد اراده خود را نسبت به پذيرش انعقاد هر گونه عمل حقوقي از جمله معملات از راه دور و از طريق نرم افزار و اعلام ميكند .
  –هر دو طرف توافق ميكنندد جهت مبادله آسان اطلاعات تمامي تغيرات قرار داد از جمله تغير و اضافه كردن مقررات ، افزايش حق استفاده از نرم افزار ، زمان قرار داد ، ,حق فسخ و اعلام اخطاريه ، از طريق نرم افزار شركت به عمل ايد و كاربر موافقت خود را نسبت به اعمال موارد و شرايط اعلام كند
  –كاربر بايد در برابر كد خود محافظت كند و در دسترس ديگران قرار ندهد اگر كد خودرا در اختيار شخص ديگر قرار دهد و يا استفاده از كد براي انجام سفر توسط ديگري ، كليه داد پيام صادر از طريق كد كاربر را نشعت به خود دانسته و اگر ادعايي نسب به انكار اين موضوع كند پيام نامبرده مردود است .
  –كاربر اقرار مينمايد : اشكال ، عبارات ، رويه و تصديق پيام هاي صادر شده از طريق شركت به منزله امضا الكترونيكي و قبولي محسوب ميشود و هرگونه ادعايي نسبت به اين موضوع مردود است .
  تصديقات قرار داد
  هر كاربر در كمال صحت عقل و اراده بايد اقرار كند كه كليه شرايط قانوني در قرار داد ذكر شده نسبت به استفاده از خدمات شركت جهت انجام سفر اعم از عدم اعتياد به مواد مخدر و مشروبات الكلي ، عدم استعمال دخانيات ، عدم سوء پيشينه ، اعلام به تاييد قرار داد كند و مدارك ارائه شده به شركت و هر چيز كه در آينده به ان اضافه شود منطبق با حقيقت باشد ، در صورتي كه خلاف اظهارات ثابت شود شركت حق غير فعال كردن كاربر را دارد و براي گرفتن تمامي خسارت از اعتبار ريالي كاربر نزد شركت بلامانع است در صورت عزم كفايت شركت مجاز خواهد بود نسبت به مطالبه آنها اقدام كند .-حوادث غير پيش بيني
  -اگر خوادث خارجي و داخلي در مصادق قره قاهره نبوده مانع از تعهدات موقتي يا دائمي شركت گردد از جمله تصميمات لازم الا جراي مراجع ذيصلاح و موراد فني و قطع سرويس اينترنتي شركت تا رفع آن متعهد به اجراي قرار داد نمي باشد و كاربر حق طرح ادعا به شركت نخواهد داشت.
  –اگر حادثه خارجي و داخلي اعم از بلاياي طبيعي كه غير قابل پيش بيني است رخ دهد انجام تعهدات طرفين تا رفع آن معلق خواهد شد اگر مدت طولاني تا رفع آن شد قرار داد فسخ خواهد شد .اقامتگاه قانوني طرفين
  نشاني اعلام شده از طرف شركت و كاربر مندرج در اين قرار داد اقامتگاه قانوني تلقي هر يك از سوي هر يك از طرفين يا مراجع قانوني به نشاني مذكور ابلاغ شده محسوب ميگردد مگر اينكه اگر تغييري رخ داده باشد كتبي اطلاع دهند .-ساير شرايط
  -اين قرار داد هر گونه توافق يا ترتيبات شفاهي يا كتبي را ممكن است در گذشته بين طرفين بوده را فسخ كنند .
  –اصلاح و تغيير فقط از طريق توافق كتبي طرفين و نمايندگزن مجاز است
  –هيچ يك از مواد قرار داد حاضره به معناي شراكت وجود رابطه كارگر و كار فرماني و پيمانكاري بين كاربر و شركت نخواهد بود .
  –هیچ كدام از طرفين جز با توافق كتبي طرف ديگر حق واگذاري تكاليف و حقوق مندرج را با اشخاص ثالث ندارد .

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام